NAPRAWA TURBOSPRĘŻARKI I REGENERACJA TURBINY Deutz

Deutz-Fahr – niemiecka marka ciągników i maszyn rolniczych. W 1978 roku zostały wprowadzone na rynek ciągniki nowej generacji DEUTZ-DX a 1984 r. wprowadzono serię Deutz-Fahr DX3. Natomiast w 1997 r. zaprezentowano pierwszy 8-klawiszowy i ówcześnie największy kombajn zbożowy Deutz-Fahr TopLiner 8XL.  A obecnie nowe modele Serii 5D podbijają rynki przemysłu rolniczego w Polsce i  na całym świecie. Jeśli masz problemy z turbosprężarką a cena nowego urządzenia przyprawia o zawrót głowy…  To zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu w którym naprawimy lub zregenerujemy turbosprężarkę w twoim Deutz.

Wyszukaj turbosprężarkę po typie, numerach OEM lub CHRA, marce samochodu lub typie silnika

Czynności naprawcze - regeneracja turbiny
Weryfikacja turbosprężarki

Proces regeneracji turbosprężarki w ScrollProducts rozpoczyna się od dokładnej weryfikacji dostarczonej turbosprężarki. Następnie dokonywana jest wycena wstępna naprawy o której informujemy telefonicznie.

Wymiana części nominalnych

Kolejny etap to dokładne mycie (piaskowanie) i czyszczenie wszystkich elementów turbiny, które spełniają normy
nominalne zalecane przez producenta turbosprężarki zgodnie z katalogiem wzorów. Wymienione zostają wszystkie elementy z zestawu naprawczego i części turbo, które nie spełniają norm na nowe.

Wyważenie kół kompresji

Następnym etapem w regeneracji turbo jest wyważenie kół kompresji z dokładnością do 0,5g przy prędkości 2000rpm.
Głowica turbosprężarki (Turbo CHRA) zostaje złożona w jedną całość, kiedy elementy wirujące zostaną doważone przy
prędkości ok.150000 rpm. z dokładnością ok.0.25 mg
sprawdzona zostaje szczelność głowicy turbiny nawet do 7 barów tłoczonego oleju.

Montaż turbosprężarki

Zregenerowana turbosprężarka zostaje zmontowana w całość i poddana ostatniemu testowi wydajności i ewentualnej kalibracji układu VNT (zmienna geometria). Korzystamy z profesjonalnych maszyn (SP DynoBench) DYNAMIC/VSR Balancing.