NAPRAWA TURBOSPRĘŻARKI I REGENERACJA TURBINY LIEBHERR

Liebherr –  przedsiębiorstwo, założone w 1949 r. w Niemczech przez Hansa Liebherra, aktualna siedziba mieści się w Szwajcarii. Firma jest jednym z największych producentów maszyn budowlanych i dla przemysłu ciężkiego  na świecie. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 32 tysiące pracowników na wszystkich kontynentach świata. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy wiedze i sprzęt pozwalający na naprawę turbin lub regenerację turbosprężarek w silnikach Liebherr. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Wyszukaj turbosprężarkę po typie, numerach OEM lub CHRA, marce samochodu lub typie silnika

Czynności naprawcze - regeneracja turbiny
Weryfikacja turbosprężarki

Proces regeneracji turbosprężarki w ScrollProducts rozpoczyna się od dokładnej weryfikacji dostarczonej turbosprężarki. Następnie dokonywana jest wycena wstępna naprawy o której informujemy telefonicznie.

Wymiana części nominalnych

Kolejny etap to dokładne mycie (piaskowanie) i czyszczenie wszystkich elementów turbiny, które spełniają normy
nominalne zalecane przez producenta turbosprężarki zgodnie z katalogiem wzorów. Wymienione zostają wszystkie elementy z zestawu naprawczego i części turbo, które nie spełniają norm na nowe.

Wyważenie kół kompresji

Następnym etapem w regeneracji turbo jest wyważenie kół kompresji z dokładnością do 0,5g przy prędkości 2000rpm.
Głowica turbosprężarki (Turbo CHRA) zostaje złożona w jedną całość, kiedy elementy wirujące zostaną doważone przy
prędkości ok.150000 rpm. z dokładnością ok.0.25 mg
sprawdzona zostaje szczelność głowicy turbiny nawet do 7 barów tłoczonego oleju.

Montaż turbosprężarki

Zregenerowana turbosprężarka zostaje zmontowana w całość i poddana ostatniemu testowi wydajności i ewentualnej kalibracji układu VNT (zmienna geometria). Korzystamy z profesjonalnych maszyn (SP DynoBench) DYNAMIC/VSR Balancing.