NAPRAWA TURBOSPRĘŻARKI I REGENERACJA TURBINY NISSAN

Posiadanie samochodu to nie tylko dbanie o widoczne gołym okiem elementy. Należy również pamiętaj o częściach znajdujących się wewnątrz pojazdu. Jednym z takich elementów jest turbosprężarka. Jeżeli zauważyłeś niepokojące objawy sugerujące jej awarię, jak najszybciej zgłoś się do nas.

Nasza firma zajmuje się naprawą turbosprężarek oraz regeneracją turbin. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, wykonamy dla Ciebie darmową wycenę, dzięki czemu będziesz mógł zdecydować przed naprawą, czy podana kwota Cię satysfakcjonuje. Jeżeli tak, to zabieramy się do działania, jeżeli jednak nie, to odbierasz od nas samochód w takim stanie w jakim go zostawiłeś. W celu ustalenia szczegółów, zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy fachową obsługę oraz możliwie niskie koszty związane z naprawą.

 

Wyszukaj turbosprężarkę po typie, numerach OEM lub CHRA, marce samochodu lub typie silnika

Czynności naprawcze - regeneracja turbiny
Weryfikacja turbosprężarki

Proces regeneracji turbosprężarki w ScrollProducts rozpoczyna się od dokładnej weryfikacji dostarczonej turbosprężarki. Następnie dokonywana jest wycena wstępna naprawy o której informujemy telefonicznie.

Wymiana części nominalnych

Kolejny etap to dokładne mycie (piaskowanie) i czyszczenie wszystkich elementów turbiny, które spełniają normy
nominalne zalecane przez producenta turbosprężarki zgodnie z katalogiem wzorów. Wymienione zostają wszystkie elementy z zestawu naprawczego i części turbo, które nie spełniają norm na nowe.

Wyważenie kół kompresji

Następnym etapem w regeneracji turbo jest wyważenie kół kompresji z dokładnością do 0,5g przy prędkości 2000rpm.
Głowica turbosprężarki (Turbo CHRA) zostaje złożona w jedną całość, kiedy elementy wirujące zostaną doważone przy
prędkości ok.150000 rpm. z dokładnością ok.0.25 mg
sprawdzona zostaje szczelność głowicy turbiny nawet do 7 barów tłoczonego oleju.

Montaż turbosprężarki

Zregenerowana turbosprężarka zostaje zmontowana w całość i poddana ostatniemu testowi wydajności i ewentualnej kalibracji układu VNT (zmienna geometria). Korzystamy z profesjonalnych maszyn (SP DynoBench) DYNAMIC/VSR Balancing.