Naprawa turbosprężarek i regeneracja turbin Skoda

Jesteś posiadaczem skody i zauważyłeś zmiany w działaniu twojego auta? Możliwe, że przyczyną jest awaria turbosprężarki. Usterka tego elementu może wpłynąć na osiągi samochodu i komfort jazdy. Dobra informacja jest taka, że odpowiednio wcześnie zauważona usterka umożliwi naprawę turbosprężarki. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie kosztownych działań związanych z wymianą turbiny.

Ile kosztuje regeneracja turbiny?

Cena naprawy turbosprężarki zależy od wielu czynników. Kluczowym aspektem jest rodzaj i stopień awarii. Jednak niezależnie od tego, jak poważna jest usterka, to korzystając z naszych usług, otrzymasz bezpłatną wycenę. Dopiero po jej usłyszeniu sam zdecydujesz, czy decydujesz się na usługi.

Należy jednocześnie pamiętać, że regeneracja turbosprężarki jest niemal zawsze bardziej opłacalna niż wymiana turbiny. Dlatego, jeżeli istnieje możliwość skorzystania z takich usług, to warto się na nie zdecydować.

Wyszukaj turbosprężarkę po typie, numerach OEM lub CHRA, marce samochodu lub typie silnika

Czynności naprawcze - regeneracja turbiny
Weryfikacja turbosprężarki

Proces regeneracji turbosprężarki w ScrollProducts rozpoczyna się od dokładnej weryfikacji dostarczonej turbosprężarki. Następnie dokonywana jest wycena wstępna naprawy o której informujemy telefonicznie.

Wymiana części nominalnych

Kolejny etap to dokładne mycie (piaskowanie) i czyszczenie wszystkich elementów turbiny, które spełniają normy
nominalne zalecane przez producenta turbosprężarki zgodnie z katalogiem wzorów. Wymienione zostają wszystkie elementy z zestawu naprawczego i części turbo, które nie spełniają norm na nowe.

Wyważenie kół kompresji

Następnym etapem w regeneracji turbo jest wyważenie kół kompresji z dokładnością do 0,5g przy prędkości 2000rpm.
Głowica turbosprężarki (Turbo CHRA) zostaje złożona w jedną całość, kiedy elementy wirujące zostaną doważone przy
prędkości ok.150000 rpm. z dokładnością ok.0.25 mg
sprawdzona zostaje szczelność głowicy turbiny nawet do 7 barów tłoczonego oleju.

Montaż turbosprężarki

Zregenerowana turbosprężarka zostaje zmontowana w całość i poddana ostatniemu testowi wydajności i ewentualnej kalibracji układu VNT (zmienna geometria). Korzystamy z profesjonalnych maszyn (SP DynoBench) DYNAMIC/VSR Balancing.